Targi, targi, targi....

Przygotowania do sezonu ruszyły już "pełna parą". Targi lodowe, spotkania mnóstwo pracy to w ostatnim czasie jest na porządku dziennym. Oczywiście nie byłbym sobą gdybym w tym całym zamieszaniu nie chciał uczestniczyć, wręcz przeciwnie jest to moje lodowe wyzwanie i nieustające poszukiwanie.

Każdy producent w okresie zimowym stara znaleźć dla siebie coś ciekawego na zbliżający się sezon 2016. Targi branżowe na których możemy obserwować nowe trendy, propozycje producentów i dystrybutorów półproduktów do lodów, maszyn i urządzeń, kawy, cukiernictwa to wiele kierunków, które mogą wskazać właściwą drogę.

Jedne z nich te najważniejsze - Targi Sigep 2016 przeszły juz do historii. Jak zwykle przyciągneły tłumy zaintereswanych spejcjalistów, nowincjuszy oraz poprostu lodożerców. Prawie wszędzie mozna było zuważyć tendencję BIO, FIT, NATUR, NO GMO Czasami cięzko było zjeść poprostu dobrego loda, bo wszędzie krzyczały do nas tego typu slogany, co nie do końca szło za jakoscią produktu końcowego. Nie dajmy się zwariować. Oczywisice klienci lodziarni są coraz bardziej swiadomi tego co spożywają jednak musi to być jadalne i przyswajalne, a niestety nie zawsze takie było.

Lody naturalne? , ok, super rozwiązanie i super kierunek! ale one muszą być dobre i przyciągać do naszych lodziarni klientów, którzy "będą chcieli jeszcze". Zachwyceni smakiem, strukturą i niepowtarzalnoscią. Szukajmy lokalnych dóbr kulinarnych, owoców, wyrobów mlecznych. Wykorzystujmy je u siebie na produkcji, tak aby uzyskać efekt doskonały i móc poszczycić się doskonałymi lodami i setkami zadowolonych klientów tworząc indywidualne lody, smaki, desery.

Miło było spotkać państawa na Targach w Rimini. Z niektórymi naprawdę spędziłem troszkę czasu i wkrótce będą tego efekty, o których pozwolę sobie napisać. Cieszę sie że pokazał sie nasz polski producent, który ma coraz więcej wspólnego z branżą lodziarską - Prospona - Nowy Sącz. Gratuluje i życzę sukcesów poza terenami Polski w dodatkach do lodów.

Bardzo mocno trzymałem kciuki oraz kibicowałem drużynie Pawała Petrykowskiego. Uważam że, to co wypracowali zasługowało na znacznie wyższe miejsce, cóż... Gratuluję super roboty.

Po powrocie z Itali bardzo szybko nadeszły targi Exposweet które, jezeli chodzi o frekwencje zaskakują co roku i ma się wrażenie iż hale ledwo mieszczą zarówno wystawców jak i gosci.

Pokazuje to jak dynamicznie rozwija sie nasza branża. Ogrom ludzi i pracy nie pozwolił mi na spokojnie spróbować ani nawet poglądać wyrobów moich kolegów z branży. Na stoisku Polmarkus z wykorzystaniem produktów Elenki, Prospony, Kery oraz innych przygotowaliśmy różne kompozycje smakowe, może nie standardowe ale cieszące się zainteresowaniem zwiedzających.

W tamtym roku niewątpliwie były to lody z olejem z pestek dyni i pieprzem teraz był to orzeżwiający sorbet Proseco z truskawkami, lody z żubrówką - zielona żabka, malina z różą , lemoniada mango z maracują złamana bazylią, lody z dawnych lat oraz hit - ciasto słonecznikowe. Miłym zaskoczeniem okazały sie lody waniliowe z aktywnym węglem i variegato browni firmy ELENKA.

Przed nami jeszcze SweetTargi Katowice 12-14.03.2016 na które zapraszam - stoisko Polmarkus. Korzystając z okazji zapraszam na Gelato Show do Wrocławia 03.03.2016 na ulicę Giełdową 12 oraz 09.03.2016 do oddziału Krakowskiego - Skawina ul.Hałacińskiego 2.

Obydwie prezentacje zarówno Wrocław jak i Kraków będą połączone z otwarciem salonu firmowego Cash&Carry.

Przed początkiem sezonu jeszcze wiele pracowitych i intensywnych dni. Bardzo serdecznie zapraszam do kontaktu i chciałbym poinformować iż od marca uruchamiam swój profil na FC Tomasz Szypuła Lodowe Inspiracje. Bardzo serdecznie zapraszam.

 

Tomasz Szypuła

Lodowe Inspiracje

 

 

 

 

 


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.