Dzień roboczy pomiędzy targami.

Krótka relacja ze szkolenia w lodziarni która serwuje też dania kuchni włoskiej, mojej ulubionej.

Uwielbiam lokale, w których mogę szkolić z produkcji lodów ale kiedy w takim miejscu pojawia się kuchnia i otwiera to możlwość pofantazjowania z produkatmi z części kuchennej hmmm, zaczynają dziać się niestworzone historie lodowe.

Uwielbiam gotować i coraz częściej, może nie specjalnie ale te światy gastronomi i lodów zaczynają się przenikać w mojej pracy.

Głównym tematem spotkania były sorbety na lato, wyraźne mocno owocowe, orzeźwiające, stabilne, kremowe i przystępnej cenie, takie tam...

Oczywiście produkcję wstępną przeprowadziłem wykorzystując syrop owocowy.

Syrop czyli baza która skałada się z cukrów, zagęstników i wody w odpowiednich proporcjach, poddana obróbce termicznej, zdała egzamin. Zrobiliśmy sorebty dużo szybciej niż zazwyczaj to bywa. Charakteryzowały sie naturalnym kolorem owoców, bardzo wyrażnym smakiem i idealną strukturą.

Samki kóte powstały to - egzotynie erotyczny smak Mango i maracuji delikatnie przełamany bananem, malinowy, jagodowy, truskawkowy i mój faworyt czarna porzeczka z bananem - petarda!

Sorbety są coraz częściej mile widziane w naszych lodziarniach, polecam system syropowy - ułatwia produkcję i oszczędza czas i pieniądze.

Wracając do niestworzonych historii lodowych.

Patrząc na pracujących kucharzy w żartach zaproponowałem lody wytrawne do serwowanych dań. Pomysł podchwyciła pani Manager lokalu i tak powstały lody której głównymi skałdnikami był blanszowany szpinak na maśle i parmezan. Wszystko było przełamane suszonymi pomidorami i prażonymi orzeszakmi pinii, a co!

Kompzycja na tyle nas wszystkich zaskoczyła iż po produkcji zamiast trafić do mroźni dla kucharzy wylądowała w głównej witrynie!.

Tak zaczyna się ten sezon, strach pomyśleć jak się zakończy.

Pozdrawiam

Tomasz Szypuła

Lodowe Inspiracje


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.