Lody olivne – Olvi line - FUGAR

Myślałem że już mnie niewiele zaskoczy w lodach. Ale stało się. Fugar !!!

Na Dniach Otwartych w Słupsku, Polmarkus przedstawił nowego partnera jakim właśnie jest Fugar.

Firma bardzo rozwojowa, innowacyjna nie obecna jeszcze w Polsce. Już ponad 40 lat produkuje bardzo wysokiej jakości półprodukty do lodów. W Rimini posiada produkcję, swój sklep-market gdzie można zakupić sprzęt do lodziarni i pół produkty oraz skosztować lodów.

W tym miejscu mieści się także szkoła ART DOLCE która prowadzi szkolenia nie tylko lodowe ale też cukiernicze, kawowe, gastronomiczne, czekoladowe. Jak dla mnie firma bardzo duży nacisk kładzie na jakość produktu co praktycznie da się wyczuć po otwarciu każdego opakowania.

Wspólnie z włoskimi technologami  przedstawiliśmy cztery linie produktów Fugar:

1.Linia lodów Olvi

2.Baza i lody z czystą etykietą – Baza ZOE – dozowanie 75 g na kg ( na mleko)

3.Quanelle – francusko-włoskie semifredo

4.Lody naturalne BAOBAB „Drzewo życia”

Dzisiaj skoncentruję się na linii Olvi która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem.

Linia ta powstała już 6 lat temu. Wtedy nikt za bardzo nie rozumiał idei olvi. Włosi myśleli iż mają doczynienia z jednym smakiem lodów – oliwy z oliwek. Jednak sukces w Niemczech gdzie idea chwyciła natychmiast z roku na rok spowodowała powstawanie coraz liczniejszych lodziarni olvi line.

Cel powstania linii:  Pozwólmy światu jeść naturalnie i zdrowo !!!

Fugar szukał rozwiązania zdrowych lodów dla wszystkich i tak powstała linia lodów która nie zawiera mleka krowiego i śmietany. Tłuszcze zostały zastąpione starannie wyselekcjonowaną i oczyszczoną oliwą z oliwek, która jest punktem odniesienia włoskiej diety. Lody nie zawierają glutenu, nie zawierają sacharozy. Zawierają inulinę – błonnik roślinny stymulujący pracę jelit. Lody nie zawierają cholesterolu. Są przyjazne naszemu sercu. Bardzo dobrze wpływają na pracę żołądka i jelit. Pozwają zapobiegać nowotworom i wspomagają pracę naczyń krwionośnych.

Z powodzeniem możemy wyprodukować lody z linii klasycznej takie jak np.;

Wanillia

Orzech laskowy

Pistacja

Kawa

Czekolada

Itd.

oraz wszystkie sorbety.

Lody posiadają wiele zalet smakowych i ze względu na swój skład mogą być konsumowane przez wegetarian, wegan, ludzi nie torelujących laktozę no i dbających o linię.

Jeżeli macie jakieś pytania proszę o telefon, maila. Z liną OLVI może otworzyć unikalną lodziarnię jakiej na pewno w waszym mieście jeszcze nie ma !!!

Tomasz Szypuła


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.