Lody, lody, lody – najmodniejszy deser tego sezonu.

Lody, lody, lody – stały się bardzo modnym deserem na który ludzie przychodzą, przyjeżdżają kilkadziesiąt a zdarza się nawet że set kilometrów aby zjeść je w miejscu gdzie są one pyszne, niepowtarzalne, inne niż wszędzie. Oczywiście bardzo duży wpływ ma sam wyrób czyli nasze lody, miejsce lodziarni, obsługa, atrakcje szczególnie dla dzieci oraz jak sam tego doświadczam w rodzinnej lodziarni w Baborowie – właściwy marketing.

Wiele czynników składa się na sukces starszych i nowych lodziarni. Trzeba dużo wysiłku i zaangażowania aby odnieść sukces na rynku lodowym i go utrzymać przez wiele sezonów czy lat.

Bardzo ważne jest aby doceniać swoich pracowników. Nie będę pisał jak, niech każdy sam zdecyduje ale to też przekłada się na sprzedaż. Nie jesteśmy w stanie sami wszystkiego zrobić, dopilnować a jak wszyscy wiemy w dzisiejszych czasach pracownik który chce…pracować i rozwijać firmę razem z właścicielem to skarb. Pamiętajmy o tym.

Obserwując rynek lodowy, zaczynając od swojego podwórka poprzez inne wieloletnie lodziarnie oraz nowe które się otwierają stwierdzam iż jesteśmy w stanie zaskakiwać naszych gości nawet z Włoch innowacyjnością smaków oraz całą ofertą. Bardzo wiele lodziarni zaczęło używać świeżych i suszonych ziół , dodawać warzyw oraz tworzyć smaki gastronomiczne dostępne prawie na co dzień w witrynie.

Takie smaki to haczyki na nowych klientów. Cieszę się ze niektóre z tych smaków pochodzą z mojego bloga 1 do 1 lub są modyfikowane. Super, każdy może szaleć w swojej lodziarni. Oczywiście standardy w witrynie muszą być. Nie wyobrażam sobie dnia bez lodów śmietankowych i czekoladowych.

Do końca sezonu jeszcze trochę czasu. Oby pogoda dopisywała nam jak najdłużej.

Tak na koniec proponuję trzy ciekawe smaki lodów

Pierwszy to - Biała czekolada z świeżym koperkiem

Jest to smak który powstał w lodziarni Lavanilla w Zabrzu. Lodziarnia po 5 miesiącach działania zdobyła 1 miejsce w regionie za lody które razem tworzyliśmy i tworzymy. Jednym z tych smaków była biała czekolada z koperkiem.

Drugim smakiem jest sorbet który łączy w sobie owoce i warzywa – Zielony ogórek/kiwi/ jabłko. Naturalny kolor, ciekawy smak sprawił iż ten smak miał i ma wielu zadowolonych lodożerców.

Trzeci to - Lody z czerwonego buraczka, jabłka, pomarańczy i cytryny

Zaskakują klientów swoją barwą i smakiem. Polecam

 

sorbet buraczkowy

 

lp

surowce

1

buraczki gotowane

2

sok pomarańczowy

3

sok cytrynowy

4

jabłko obrane

5

Syrop owocowy (50%)

6

woda

 7

Frux - Błonnik Fugar

razem

Przed nami jeszcze mam nadzieję wiele słonecznych dni w tym sezonie. Chciałbym zaprosić już teraz niedługo wszystkich na Dni Otwarte w październiku do firmy Polmarkus gdzie swoje wyroby lodowe i nie tylko będą prezentować firmy lodowe Elenka i Fugar. Zapraszam.

 

Tomasz Szypuła

Lodowe Inspiracje


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.