Polish English Italian

Nestle rozpoczęło produkcję lodów koszernych.

Koszerne lody produkowane w Nestlé przeznaczone są na razie wyłącznie na rynek izraelski i tylko tam będzie można je kupić. Na początek planowana jest produkcja jednego koszernego produktu – rożka Kit Kat waniliowo-kakaowego. Produkcję pierwszej partii, jak podała Polskatimes, koszernych lodów osobiście nadzorował naczelny rabin Polski, Michael Schudrich. Łączna produkcja lodów koszernych zaplanowana na ten rok to 1 250 tys. sztuk.

Wolumen jest rozłożony na dwie produkcje – pierwsza w ostatnim tygodniu kwietnia i kolejna w pod koniec czerwca. Certyfikat koszerności będzie nadany przez rabina dla każdej produkcji po jej zakończeniu. – Na początek planujemy w Namysłowie produkcję jednego koszernego produktu. W trakcie procesu produkcji musimy zapewnić, że surowce, opakowania bezpośrednie, półprodukty, a nawet palety drewniane dla lodów koszernych, będą należycie odseparowane od materiałów niekoszernych.

Lody to nie pierwsze koszerne produkty opuszczające fabryki Nestlé w Polsce. Rzeszowski oddział firmy produkuje dania warzywne i warzywno-owocowe niezawierające mięsa i spełniające wymagania koszerności na potrzeby m.in. rynku izraelskiego. Grupa Nestlé produkuje też koszerne płatki śniadaniowe i batony zbożowe. Po czym rozpoznać koszerne produkty? Jak większość kluczowych danych o produkcie, znajdziemy je na opakowaniu. Opakowania wyrobów Nestlé produkowanych na izraelski rynek oznaczone są na przykład symbolem „OU” – to certyfikat koszerności wydawany przez organizację Orthodox Union.

 


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.PATRONUJEMY:
sigeplogo.jpeg                horecagastrotargi.jpg europeandaygelato.pnginternationalexpo.jpg