Polish English Italian

Dynamiczny rynek lodów w Niemczech.

Jak wynika z badania Canadean, które opublikował foodexecutive.com,  Niemcy preferują lody impulsowe, lubią także próbować produkty o nietypowych smakach. O ich decyzjach zakupowych decydują po pierwsze chęci sprawienia sobie przyjemności, po drugie nagrodzenia się, oraz po trzecie łatwość zakupu oraz jakość produktu. Na niemieckim rynku najłatwiej poradzą sobie lody wyróżniające się z tłumu, zawierające nietypowe składniki i smakujące luksusowo.

Badanie Canadean pokazuje, że Niemcy, a zwłaszcza osóby starsze (co najmniej 55 lat), uwielbiają lody, bardziej niż jakikolwiek inny kraj w Europie w tej właśnie grupie wiekowej. Jest to rynek Starego Kontynentu, którego wartość osiągnęła w 2013 roku 2,7 mld dolarów - wynika z przygotowanego przez Canadean raportu "Consumer Trends Analysis: Understanding Consumer Trends and Drivers of Behavior in the German Ice Cream Market".

Dla porównania, osoby w wieku 16 lat i mniej odpowiadają jedynie za 15 proc. konsumpcji lodów. Z tego względu producenci lodów sprzedawanych na niemieckim rynku coraz słabiej będą skupiać się na tworzeniu produktów adresowanych właśnie do nich, a częściej będą produkować lody dedykowane starszym konsumentom.

Według Catherine O'Connor , starszego analityka w Canadean:. "Aby odnieść sukces w Niemczech lody muszą przede wszystkim zapewnić satysfakcjonujące doświadczenia smakowe, Niemcy stawiają też na wygodę dostępność i jakość, a także lody, które przynoszą mnóstwo zabawy i relaksu. Ale przede wszystkim zakup lodów, spowodowany jest chęcią sprawienia sobie przyjemności...”

Rynek lodów w Niemczech jest dwukrotnie większy w porównaniu do rynku Polski.
Wielkość rynku w Niemczech to w 2011 roku to 481 mln litrów , by w 2013 wynieść 491 mln litrów. Szacuję się iż prawdopodobnie rynek lodów w Niemczech osiągnie 483 mln litrów do 2016 roku.*

*Na podstawie dostępnych badań: TNS OBOP, Gus, GEconomist Intelligence Unit, MN Estimations, badań własnych ILODY.COM.PL, The Nielsen Company, Trade Interviews, Mintel

 


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.PATRONUJEMY:
sigeplogo.jpeg                horecagastrotargi.jpg europeandaygelato.pnginternationalexpo.jpg