Polish English Italian

Targi Gelatissimo w Stuttgarcie – jedyne targi w Niemczech i Europie Środkowej poświęcone lodom wytwarzanym w sposób rzemieślniczy.

W terminie od 3 do 7 lutego 2018 roku w Stuttgarcie odbędzie się kolejna edycja Specjalistycznych Targów Rzemieślniczej Produkcji Lodów GELATISSIMO. Impreza odbywa się w ramach jednej z najważniejszych imprez branży HoReCa w Europie – Targów INTERGASTRA. Ubiegłoroczna edycja targów INTERGASTRA i GELATISSIMO zgromadziła w sumie prawie 1.300 wystawców oraz ponad 96.000 zwiedzających.

Wystawcy GELATISSIMO prezentują swoją ofertę z zakresu surowców i dodatków do produkcji lodów, maszyn do lodów, techniki chłodzenia, automatów do śmietany, techniki pakowania, czyszczenia i higieny zakładu, urządzeń do sprzedaży i ekspozycji lodów, oświetlenia, zastawy stołowej i dekoracji, pucharów, łyżeczek i wafli do lodów, kart lodów i kart menu, dekoracyjnych opakowań oraz pojazdów do sprzedaży lodów.

Targi GELATISSIMO odwiedzają przedstawiciele lodziarni, cukierni i punktów gastronomicznych głównie z Niemczech, Włoch, Austrii i Szwajcarii (w sumie z 28 krajów). Wystawcy targów GELATISSIMO korzystają również z potencjału targów INTERGASTRA – zwiedzający INTERGASTRĘ hotelarze, restauratorzy, firmy cateringowe i handlowe przy okazji odwiedzin na targach zapoznają się również z ofertą wystawców GELATISSIMO. Z ogólnej liczby ponad 96.000 odwiedzających w 2016 roku, aż 50.000 interesowało się ofertą targów GELATISSIMO.

Potencjał odwiedzających targi jest duży ze względu na to, że lody produkowane rzemieślniczo bardzo zyskują na znaczeniu w sektorze HoReCa gospodarki niemieckiej. W Niemczech jest ok. 6.500 kawiarni sprzedających lody (z czego 5.000 sprzedaje własne wyroby lodowe) oraz około 3.200 cukierni sprzedających lody. Około 20% ogólnej ilości lodów sprzedawanych w Niemczech jest wytwarzana rzemieślniczo. 5 – 6% całkowitego dochodu kawiarni i cukierni pochodzi ze sprzedaży lodów.

W przyszłym roku, w związku z oddaniem do użytku nowej hali nr 10 targi GELATISSIMO wraz ze specjalnym obszarem tematycznym poświęconym kawie zajmą halę wystawienniczą nr 1 o powierzchni ponad 20.000 m2.

Uczestnictwo w targach ułatwia świetnie rozwinięta infrastruktura nowoczesnych terenów targowych Targów Stuttgarckich. Lokalizacja 200 m od lotniska i tuż przy autostradzie A8 oraz połączenia szybką koleją miejską S2 i S3 z innymi punktami miasta ułatwia dotarcie na targi, a 15.000 miejsc parkingowych służy uczestnikom, którzy nie korzystają z komunikacji publicznej.

Szczegółowe informacje na temat targów GELATISSIMO dostępne są w biurze Przedstawicielstwa Targów Stuttgarckich w Polsce: tel. 22-620 72 98, mail: kuzminska(@)eurotargi.com

 


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.PATRONUJEMY:
sigeplogo.jpeg                horecagastrotargi.jpg europeandaygelato.pnginternationalexpo.jpg