Polish English Italian

Polski zespół na Coppa del Mondo della Gelateria 2018

20 stycznia 2018 roku w Rimini rozpocznie się ósma edycja Lodziarskich Mistrzostw Świata (Coppa del Mondo della Gelateria). W trwającym cztery dni konkursie (20-23 stycznia) uczestniczyć będzie 12 ekip z całego świata. W tym gronie znajdzie się także drużyna z Polski.

Polski zespół wystąpi w składzie: Łukasz Parzymski, Tomasz Szypuła, Rafał Macała i Damian Wiśniewski. Menedżerem zespołu i równocześnie członkiem międzynarodowego jury będzie Sebastian Szmyd.

Obok Polaków w Coppa del Mondo della Gelateria 2018 wystąpią reprezentacje: Argentyny, Australii, Brazylii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Kloumbii, Maroka, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych oraz Ukrainy.

W trakcie mistrzostw każda z drużyn będzie miała za zadanie przygotować aż osiem konkursowych prezentacji:

  • udekorowany pojemnik z lodami czekoladowymi,

  • deser lodowy w pucharku,

  • tort lodowy,

  • przystawkę wraz z lodami gastronomicznymi,

  • autorskie lody stworzone na bazie składnika wylosowanego w ramach tajemniczego pudełka (mystery box),

  • lodowy snack,

  • dwa eksponaty - jeden wykonany z krokantu i drugi z bryły lodowej,

  • bufet finałowy prezentujący wszystkie prace.

Polska ekipa intensywnie przygotowuje się do udziału w mistrzostwach. Treningi i próby trwają w Centrum Kreacji Master Martini w Modlniczce koło Krakowa. Centrum Kreacji to świetnie wyposażona, wielofunkcyjna pracownia cukiernicza, w której na co dzień odbywają się prezentacje i szkolenia organizowane przez Master Martini Polska.

Sylwetki polskich uczestników

Łukasz Parzymski – lodziarski mistrz Polski z 2017 roku (w parze z Tomaszem Szypułą). Technolog w firmie Master Martini Polska i wykładowca w Centrum Kreacji Master Martini Cukiernik z wieloletnim doświadczeniem. Specjalizuje się w pracy z czekoladą i karmelem.

Tomasz Szypuła – lodziarski mistrz Polski z 2017 roku (w parze z Łukaszem Parzymskim). Właściciel „Lodziarni pod orzechem” w Baborowie, autor bloga Lodowe inspiracje. Bogate doświadczenie zawodowe zdobywał jako technolog aplikacyjny w renomowanych firmach. Absolwent politologii.

Rafał Macała – mistrz cukiernictwa. Współwłaściciel Galerii Tortów Artystycznych w Krakowie. Był członkiem polskiej ekipy na cukiernicze mistrzostwa świata w Mediolanie w 2015 roku (złoto za deser lodowy). Specjalizuje się cukierniczych formach przestrzennych. W Rimini odpowiadał będzie za eksponat z krokantu.

Damian Wiśniewski – mistrz Polski w dekoracji tortów artystycznych z 2015 roku. Członek Sweet Team Poland, grupy kreatywnych dekoratorów, która zdobyła złotą nominację w Cake International w Birmingham. Właściciel pracowni Creative Pastry Chef.

Sebastian Szmyd – mistrz cukiernictwa z ponad 20-letnim doświadczeniem. Główny technolog w Master Martini Polska, menedżer i wykładowca Centrum Kreacji Master Martini, doradca i szkoleniowiec. Uczestnik, laureat a także juror w wielu krajowych i międzynarodowych konkursach cukierniczych (m.in. w Brnie, Barcelonie, Mediolanie). Cukiernik z ogromnym autorytetem zawodowym.

Coppa del Mondo della Gelateria

To obecnie najważniejszy międzynarodowy konkurs w branży lodziarskiej. Organizowany jest w cyklu dwuletnim (w latach parzystych) w trakcie targów Sigep w Rimini. Pierwsze miejsce honorowane jest czekiem w wysokości 12 tysięcy euro, drugie 6 tysięcy a trzecie 3 tys. euro. Przyznawane są także nagrody specjalne (m.in. za innowacyjny smak, estetykę prezentacji, lody gastronomiczne).

Zgodnie z regulaminem w kolejnej edycji mistrzostw nie może uczestniczyć reprezentacja kraju, który posiada aktualny mistrzowski tytuł (stąd nieobecność w bieżącej edycji reprezentacji Włoch).

Pomysłodawcą konkursu i szefem jury jest Giancarlo Timballo.

Bieżące informacje o przygotowaniach do konkursu i jego uczestnikach znajdują się na fanpage'u

https://web.facebook.com/mastergelatotour/

Master Martini Polska – główny sponsor polskiej reprezentacji na mistrzostwa w Rimini. Od 2004 roku reprezentuje w Polsce włoską spółkę UNIGRA’, jednego ze światowych liderów w produkcji i sprzedaży czekolady, surogatów, kremów roślinnych UHT, margaryn i tłuszczy, mieszanek piekarniczo – cukierniczych, mas cukrowych, kremów i past orzechowych, deserów UHT a od pewnego czasu także lodów.

Master Martini Polska to ceniony partner firm piekarskich, cukierniczych, lodziarskich i sektora HoReCa.

Martini Linea Gelato – nowa marka najwyższej jakości włoskich komponentów do produkcji lodów zaprezentowana podczas targów Sigep 2017 przez firmę Unigra’ – Master Martini. Portfolio marki obejmuje bazy w proszku, bazy płynne UHT oraz pasty ze szczególnym uwzględnieniem orzechów laskowych, pistacji i czekolady. Martini Linea Gelato to także pełna gama past tradycyjnych, owocowych, variegato oraz polew do lodów w kilkunastu smakach w ramach bogatej palety Le Brunelle. Linię uzupełnia seria produktów przeznaczonych do produkcji cukierniczo-lodziarskiej (m.in. czekolada, kakao, kremy do smarowania, polewy lustrzane, konfitury, itp.).

 

 


iLody.com.pl
Wszelkie prawa zastrzeżone! Kopiowanie, powielanie i wykorzystywanie zdjęć zabronione.PATRONUJEMY:
sigeplogo.jpeg                horecagastrotargi.jpg europeandaygelato.pnginternationalexpo.jpg